28 listopada 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy bibliotekarzy powiatu mławskiego. Tym razem uczestniczyli oni w warsztatach z ekspertem Grażyną Sobieską-Szostakiewicz, superwizorem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanzy. Warsztaty „Rozumienie świata- o pracy z książką i czytelnikami”odbyły się w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie z inicjatywy koordynatora sieci- Agaty Mierzwy.

Uczestnicy sieci otrzymali praktyczne wskazówki do wykorzystania w swojej codziennej pracy z czytelnikiem w różnym wieku. Każdą z propozycji mieli okazję przećwiczyć w trakcie zajęć. Bibliotekarze poznali m.in. „Fory dla metafory”, „Losowanie haseł reklamowych”, „Drzewo życzeń” „Fory dla metafory”, „Księga miłych słów” i in. Mieli okazję wcielić się w rolę aktorów i zaprezentować bajkę „Czerwony Kapturek” w wesołej wersji w podziale na cztery grupy. Zajęcia pełne dobrej zabawy, humoru przeplatane były tańcami z płyty „Jak Dawid tańczyć chcę”.

Dla naszego zespołu bibliotekarzy było to już trzecie spotkanie z  PaniąSobieską-Szostakiewicz, ale jakże kształcące i inspirujące do kolejnych działań czytelniczych.

 

Copyright