3 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego.

Pierwszą część spotkania poprowadziła Mirosława Ostrowska- pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP w Ciechanowie, a poświęcona była elementom kodowania. Uczestnicy mieli okazję poznania  możliwości kodowania z wykorzystaniem mat edukacyjnych i robota Photona, poznały aplikację Photon Coging. Ćwiczyły umiejętność korzystania z tabletu w trakcie sterowania Photonem. Tworzyły algorytmy za pomocą prostych tekstów " skręć w lewo" "jedź do przodu" itp. Programowanie nie zawsze wiąże się z wykorzystaniem komputera. Mata edukacyjna była  tego doskonałym dowodem. Na zakończenie wszystkie Panie zgodnie stwierdziły, iż elementy kodowania można z powodzeniem wykorzystać na zajęciach bibliotecznych, ale i na lekcjach języka polskiego, matematyki, historii, przyrody. Wszystko zależy od kreatywności samego nauczyciela.

Drugą część spotkania z bibliotekarzami poprowadziła Agata Mierzwa- koordynator sieci. Zaprezentowała zalety platformy Moodle jako narzędzia wspomagającego rozwój i edukację każdego nauczyciela. Prowadząca wyjaśniła sposób rejestracji i logowania do platformy. W trakcie ćwiczeń bibliotekarze mieli możliwość poznania oferty szkoleniowej BP w Ciechanowie.