18 grudnia 2007 r. w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnegoPoetyckiego Konkursu Jednego Wiersza. Impreza ta odbyła się już po raz drugi i tak jak poprzednio cieszyła się zainteresowaniem ze strony uczniów szkoły, chcących zaprezentować własną twórczość poetycką. Tym razem w konkursie udział wzięło 15 młodych talentów.

Jury w składzie: Katarzyna Chmielewska (nauczyciel – bibliotekarz), Magdalena Godlewska (nauczyciel języka polskiego) i Bogumiła Tańska (nauczyciel – bibliotekarz) postanowiło uhonorować trzech autorów (w kolejności alfabetycznej): Patrycję Michalak, Dominikę Obrębską i Paulinę Szewczak. Wyróżnienia przypadły w udziale: Krystianowi Rolce i Ilonie Wiśniewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatom wręczono nagrody książkowe.

Tradycją tego poetyckiego spotkania stało się, że zaszczyca je swoją obecnością znany mławski twórca. Tego dnia gościem specjalnym była poetka p. Halina Gamdzyk – Kalińska, która przeczytała kilka swoich utworów, mówiła o tworzeniu poezji i chętnie odpowiadała na pytania zebranych.

Impreza była prawdziwą duchową ucztą dla młodzieży, w której, jak się okazało, drzemie olbrzymia potrzeba pisania.