13 marca naszą bibliotekę odwiedziły 5–latki z Przedszkola „Bajkowy Dworek”. Wizyta ta miała na celu zapoznanie maluchów z biblioteką i popularyzację akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Kierownik biblioteki Agata Mierzwa w rozmowie z dziećmi próbowała uzyskać odpowiedzi na wiele pytań jak np.: co to jest biblioteka?, po co się tu przychodzi?, komu ona służy? Maluchy z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich przygodach z książką i czytaniem, a następnie zapewniły, że jak dorosną będą czytać książki. Aby przybliżyć pracę w bibliotece i samą jej funkcję dzieci zostały oprowadzone po magazynach, miały też możliwość własnoręcznie sprawdzić sposób używania czytnika bibliotecznego.

Bogumiła Pawłowska z kolei przeczytała ulubioną przez większość dzieci książkę „Opowieści Tupcia Chrupcia”. Następnie razem z dziećmi bawiła się w popularne zabawy. Wizyta zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.