W dniu 11 czerwca 2015 r. w siedzibie naszej biblioteki odbyła się kolejna lekcja dla uczniów Gimazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Gimnazjaliści odwiedzili nas pod opieką nauczycieli - Jolanty Bartczak i Olgi Meredyk. Tym razem zajęcia składały się z dwóch części - pierwszej teoretycznej i drugiej - praktycznej. Na początku spotkania Anna Wesołowska przedstawiła uczniom specyfikę pracy w bibliotece pedagogicznej, omówiła zasady korzystania z wypożyczalni i ICIM-u oraz zasady zamawiania i rezerwacji dokumentów drogą elektroniczną. Zaprezentowała też sposób korzystania z wyszukiwarki OPAC. Uczniowie mieli okazję zwiedzić bibliotekę i dołączyć do grona naszych użytkowników. Mogli też obejrzeć wystawę prac Benedykta Dalki "Piętno czasu". Kolejną cześć spotkania stanowiły warsztaty praktyczne, poprowadzone przez Annę Wesołowską i Ewelinę Kalman. W trakcie ich trwania uczniowie wspólnie z prowadzącymi wykonywali modne w ostatnim czasie breloki z filcu w kształcie sowy. Tak jak poprzednio zajęcia odbyły się w wesołej atmosferze, a uczniowie kolejny raz wykazali się niemałym talentem i zaangażowaniem. Umówiliśmy się też na następne spotkanie w przyszłym roku szkolnym.