"Dobrze widzi się tylko sercem..."

Tym cytatem zakończyło się głośne czytanie "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupéry'ego w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie z oddziałami gimnazjalnymi.Akcję tę zainicjowały bibiotekarki Katarzyna Chmielewska, Olga Meredyk i Bogumiła Pawłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, a włączyły do niej klasę II d gimnazjum.

Spotkanie było okazją do wskazania zalet czytania, (m.in. poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa) oraz treści i przesłania "Małego Księcia". Jest to bowiem dzieło ponadczasowe, skierowane do wszystkich czytelników, zawierające prawdy uniwersalne.

Po odczytaniu tekstu, Katarzyna Chmielewska zachęciła uczniów do lektury książek      w domu, w gronie najbliższych.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to ciekawa i atrakcyjna forma promująca czytanie