6 kwietnia 2018 r. już po raz kolejny Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie odwiedziła uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, oddzielnie z trzema klasami- IIITH, IG i IF. Celem spotkania było zapoznanie z warsztatem informacyjnym biblioteki. Uczniowie poznali zasady korzystania z katalogu INTEGRO, sposób logowania się umożliwiający rezerwację i zamawianie zbiorów bibliotecznych. Katalog INTEGRO zastąpił dotychczas wykorzystywany OPAC. Nowa wersja katalogu pozwala na uruchamianie na dowolnym urządzeniu mobilnym, szybkie poszukiwanie informacji, ograniczenie wyników wyszukiwania za pomocą wybranych filtrów( autor, temat, tytuł).

Uzyskali także  praktyczne informacje na temat sposobu korzystania ze zbiorów serwisu  IBUK Libra, należącego do Wydawnictwa Naukowego PWN. Dowiedzieli się , iż platforma Ibuk udostępnia publikacje w wersji elektronicznej, umożliwia przy tym nie tylko czytanie książek, lecz również zaawansowaną pracę z tekstem. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona.

Na zakończenie zajęć  młodzież poznała serwis POLONA, to  jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych w Polsce, której administratorem jest Biblioteka Narodowa.

Omawiane przez kierownika BP zagadnienia związane z warsztatem informacyjnym młodzież mogła przećwiczyć praktycznie.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Elżbieta Kwiatkowska- nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, która z naszą biblioteką od lat aktywnie współpracuje.