„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbyły się zajęcia dla najmłodszych  mające na celu rozwijanie wyobraźni, wrażliwości na słowo czytane i miłości do książek.

Kierownik Biblioteki, Agata Mierzwa odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie i oczarowała ich teatrzykiem kamishibai.

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej obejrzeli Czerwonego Kapturka w Teatrzyku Cieni, przygotowanym przez Bogumiłę Tańską i Bogumiłę Pawłowską.

Tradycyjnie bibliotekę odwiedzili w tych dniach dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie i chętnie przenieśli się w świat bajek i baśni.