29 marca 2019 r. Bogumiła Pawłowska i Bogumiła Tańska poprowadziły zajęcia czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Spotkania z uczniami SP nr 6 w Mławie podzielone zostały na dwie części: w pierwszej bibliotekarki czytały baśnie i bajki za pomocą teatrzyku kamishibai, w drugiej prezentowały ciekawe książki (rozkładanki 3D, zawierające elementy dźwiękowe, gry i plansze).  Prezentacji książek towarzyszyła rozmowa na temat ulubionych książek, postaci ,zasad postępowania z książką.  Dzieci poznały zwierzęta żyjące w lesie i ich odgłosy oraz podstawowe gatunki dinozaurów i dźwięki przez nie wydawane. Dzieci stworzyły dekalog miłośnika książki: myję ręce przed czytaniem, nie zaginam rogów kartek, nie piszę i nie rysuję w książce, nie czytam przy jedzeniu, nie wyrywam kartek z książki.