21.10.2021 r. odwiedzili nas uczniowie klasy IIB ze SP nr 6 w Mławie, pod opieką Pań Renaty Ruteckiej i Ilony Biernackiej. Gości przywitała Agata Mierzwa- kierownik Filii, która opowiedziała o pracy bibliotecznej. Aby wprowadzić wszystkich w klimat, a jednocześnie zachęcić do czytania książek przeczytała wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. Następnie zaprezentowała serię książek „Czytaj z Albikiem”: Mój pierwszy elementarz oraz Atlas świata.

Kolejnym, równie wyczekiwanym elementem wizyty dzieci były zabawy integracyjne „Przez zabawę poznaję świat” z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach BOM. A. Wesołowska, nauczyciel bibliotekarz naszej Filii, podczas zabaw i quizów „Bajki i legendy świata”, zaprosiła do łamigłówek i układanek na stole multimedialnym, których celem było wzbudzenie kreatywności i spostrzegawczości milusińskich. Dzieci ochoczo rozwiązywały zaproponowane przez prowadzącą zagadki i układały puzzle. Na zakończenie bawiły się na „magicznym dywanie”, co wzbudziło ich szczególne zainteresowanie. Wirtualnie: zbierały grzybki, segregowały śmieci, pląsały po wodzie itp. Oczywiście na chłopcach największe wrażenie wzbudziła gra w piłkę nożną. Cóż, nie ma się co dziwić? Zadowolone i rozbawione dzieci pożegnały prowadzące wręczając im własnoręcznie wykonane podziękowanie. BYŁO NAM BARDZO MIŁO Was gościć.