Od czasu pozyskania w ramach BOM wielu nowych sprzętów i pomocy dydaktycznych w naszej bibliotece prowadzimy liczne zajęcia edukacyjne w ramach cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce” – „Przez zabawę poznaję świat”. 17 listopada 2021 roku odbyły się kolejne tego typu zajęcia. Odwiedzili nas uczniowie z grupy 0A Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie  pod opieką Anny Cichowskiej i Ewy Deorowicz- Zakrzewskiej . W trakcie spotkania A. Mierzwa zapoznała przybyłych z nowymi książkami: bajkami, legendami, opowiedziała także o  tajnikach pracy w bibliotece pedagogicznej i zaprezentowała książki z serii „Czytaj z Albikiem”. A. Wesołowska wspólnie z chętnymi dziećmi wykorzystała możliwości multimedialnego stołu w trakcie zabaw, quizów i gier. Zajęcia zwieńczyła wspólna zabawa na magicznym dywanie, której jak zawsze towarzyszył gwar i śmiech. Piłka nożna, meduzy, zbieranie grzybów i tropienie śladów, segregowanie odpadów czy rozpoznawanie emocji to tylko niewielki wycinek zabaw, w których uczniowie mieli okazję uczestniczyć. Ponieważ jest ich znacznie, znacznie więcej obie strony wyraziły zgodnie wolę ponownego spotkania, oczywiście w dogodnym dla wszystkich terminie. Było to kolejne udane spotkanie z dziećmi, ph. "Segreguję, nie próżnuję", które dostarczyło wiele pozytywnej energii dzieciom, jak i prowadzącym. Dziękujemy za wspólną zabawę.