Październik i listopad bieżącego roku okazał się dla nas okresem niezwykle wytężonej pracy z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach BOM, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. W tym intensywnym czasie miałyśmy okazję prowadzić liczne zajęcia z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce” – „Przez zabawę poznaję świat”. Kolejne zajęcia z tej serii miały miejsce w środę, 24 listopada 2021 r. A. Mierzwa i A. Wesołowska bawiły się „interaktywnie” z uczniami klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej SP nr 7 w Mławie, którzy przybyli do nas pod opieką Pani Małgorzaty Jeromin. Nasi mili goście mimo niezbyt ładnej pogody mieli niesamowitą ilość energii, którą spożytkowali w trakcie spotkania ph. "Segreguję, nie próżnuję". Na początek A. Mierzwa, kierownik biblioteki opowiedziała o swojej pracy. Ponieważ jak wszyscy doskonale wiedzą biblioteka jest miejscem kojarzonym z książkami zaprezentowała dzieciom ich tradycyjne wydania oraz nieco bardziej nowoczesne książki z „mówiącym piórem” z serii „Czytaj z Albikiem”. Stół multimedialny, który z powodzeniem można wykorzystywać zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej jak zawsze wzbudził wiele emocji i zaciekawił odbiorców, którzy wspólnie z A. Wesołowską realizowali kolejne zadania. No i magiczny dywan…atrakcja, o której chyba widzą już wszyscy uczniowie w naszym mieścieJ tak jak do tej pory sprawił dzieciakom mnóstwo radości. Segregacja odpadów, plusk wody, pieczenie pizzy i wiele innych zabaw, które zdawały się nie mieć końca przez co nasze spotkanie znacznie przeciągnęło się poza planowany czas i zaowocowało deklaracją powrotu dzieci do naszej placówki.