Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 r. 25 listopada. Właśnie w tym dniu przypada rocznica powstania tej lubianej przez wszystkie dzieci maskotki. Sama tradycja misia pluszowego jako zabawki łączy się z wydarzeniem jakie miało miejsce w 1902 r. Teodor Roosvelt, prezydent Stanów Zjednoczonych wybrał się z przyjaciółmi na polowanie i wtedy to postrzelono małego niedźwiadka.  Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Pewien producent zabawek inspirując się przeczytaną historią stworzył zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, na cześć prezydenta. W dzisiejszych czasach miś pluszowy jest kultową zabawką dzieci na całym świecie i pomimo pojawiania się wielu nowoczesnych zabawek jest największym przyjacielem dzieci.

W naszej bibliotece Dzień Pluszowego Misia obchodzimy już kolejny rok i zawsze staramy się uświetnić ten dzień wspólnie z dziećmi. W tym roku świętowaliśmy wspólnie z dziećmi z klasy 2a SP nr 2 w Mławie. Agata Mierzwa i Anna Wesołowska zaproponowały swoim gościom, którzy przybyli do nas pod opieką Katarzyny Chmielewskiej-Jeziorskiej i  Joanny Polkowskiej wiele atrakcji. W ramach obchodów dzieci miały możliwość wysłuchania: piosenek o misiach, fragmentu ulubionego „Kubusia Puchatka”, jak również uczestniczenia w interaktywnych zabawami z wykorzystaniem stołu multimedialnego i magicznego dywanu. Przez cały czas towarzyszyły nam, siedzący na honorowym  miejscu pluszowi przyjaciele.