30 maja 2022 r. Bogumiła Pawłowska odwiedziła przedszkolaków z MPS nr 3 w Mławie. Pierwszą grupą były sześciolatki , które wysłuchały bajek „Królewna Śnieżka” i „Słowik”; drugą grupą - pięciolatki, które poznały historię Królewny Śnieżki i Kotki Psotki. Bajki w teatrzyku kamishibai były nowością i dużym zaskoczeniem dla dzieci ukraińskich, które są w każdej grupie przedszkolaków. W związku z tym, że w maju realizowano tematy związane z książką, bibliotekarka zaprezentowała nieznane dzieciom, nietypowe książki. Były to książki pop-up, leporello, brajlowską, rozkładanki, memory, książkę interaktywną, które pobudziły wyobraźnię i zainteresowanie książkami. W krótkiej prezentacji wykorzystała humor zawarty w książkach aby wywołać uśmiech na twarzach przedszkolaków.