O tym, że książki stanowią ważny element w życiu każdego człowieka, a dziecka w szczególności przekonały się przedszkolaki z grupy „Księżyce” z MPS nr 4, które odwiedziły naszą bibliotekę 15 czerwca. Agata Mierzwa-kierownik biblioteki, przeczytała  kilka wierszy dla dzieci  „Samochwałę”, „Na straganie” Jana Brzechwy co wzbudziło zainteresowanie u przedszkolaków oraz wychowawczyń: A. Przytulską-Chyl i M. Walczak. Prowadząca zaprezentowała także książki z serii „Czytaj z Albikiem” i mówiące pióro: „Mój pierwszy elementarz” oraz „Atlas świata”.

Następnym elementem spotkania ph. "Pluski, szumy, podskoki" były zabawy z wykorzystaniem sprzętu interaktywnego, prowadzone prze cały rok w ramach cyklu „ Interaktywna biblioteka w praktyce” przez A. Mierzwę i A. Wesołowską. „Księżyce” ćwiczyły pamięć, uwagę i koncentrację z wykorzystaniem stołu multimedialnego. Jak zawsze było wielu chętnych do zabawy. Kolejną i nie lada atrakcją okazał się magiczny dywan. Pływanie z rybkami, gra w piłkę nożną, szukanie śladów to tylko niektóre spośród licznych zabaw, w jakich nasi milusińscy uczestniczyli. Była to świetna zabawa dla dzieci, pełna śmiechu, emocji oraz integracji dzieci polskich i ukraińskich, jak również licznych zapewnień o rychłym powrocie do naszej biblioteki.