W poniedziałek, 12 września 2022 na zajęcia z cyklu ”Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką” przybyły do nas dzieciaki z grupy 0b z SP nr 7 w Mławie pod opieką Pań: Katarzyny Sęczkowskiej i Eweliny Narewskiej. Spotkanie jak na bajkowy poranek przystało, A. Mierzwa rozpoczęła od zapoznania dzieci z kilkoma bajkami m. in. Jana Brzechwy: „Kaczka Dziwaczka”, czy „Leń” , które dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem.  Nasi mili goście mieli też okazję zobaczyć jak działają nowoczesne książki z serii „Czytaj z Albikiem” – „Mój pierwszy elementarz” i „Atlas świata”. Mimo wczesnej pory dzieciaki były bardzo skupione i chętne do współpracy. Z zaangażowaniem wsłuchiwały się w czytane historie, w mig odpowiadały na zadawane pytania i aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych im przez prowadzące zabawach. Przy okazji odkrywania wspólnie z A. Wesołowską kart memory okazało się, że milusińscy mają fantastyczną pamięć. Jak zawsze olbrzymi entuzjazm wzbudziły: stół multimedialny nazywany przez dzieci „olbrzymim telewizorem” i magiczny dywan. Na tym ostatnim dzieci grały w tenisa, piłkę nożną, ćwiczyły ciosy karate, pływały z rybkami, grały na fortepianie itp. Było nam bardzo miło Was gościć. Jesteście wspaniałą grupą!