20 października 2021 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Było nam szczególnie miło, że po tak długim czasie spotkań wirtualnych mogłyśmy się ponownie spotkać „na żywo”.

Koordynatorka sieci- Agata Mierzwa zaprezentowała koleżankom sprzęt pozyskany w ramach BOM oraz sposób jego wykorzystania na zajęciach edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku. Przedstawiła konkretne zabawy, tym bardziej, iż wspólnie z Anną Wesołowską kontynuują cykl zajęć „Interaktywna biblioteka w praktyce”, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli jak i samych dzieci. Uczestniczki sieci współpracy obserwowały sposób prowadzenia zajęć z wykorzystaniem książek „Czytaj z Albikiem”, stołu multimedialnego oraz „magicznego dywanu”, co zaowocowało licznymi zgłoszeniami do udziału wspólnie z uczniami w cyklu.

Drugą część spotkania  poprowadziła Mirosława Ostrowska – pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP w Ciechanowie. Tematem było wykorzystaniu elementów kodowania i robota Photon na zajęciach edukacyjnych. Uczestniczki miały możliwość poznania kodowania z wykorzystaniem mat edukacyjnych oraz poznały aplikację Photon Coging.

W gronie uczestników naszych spotkań przywitałyśmy młodą koleżankę z SP nr 6 w Mławie. Z kolei pożegnałyśmy Grażynkę Czupryn z SP w Dzierzgowie, która od wielu, wielu lat aktywnie uczestniczyła, współtworzyła oraz dzieliła się swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem.