27 kwietnia 2023 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy 0a SP nr 2 w Mławie pod opieką Kingi Lech i Małgorzaty Sztando. Wizyta była okazją do obejrzenia wystawy rękodzieła artystycznego Ireny Chylińskiej „Igłą malowane”. Prezentująca wystawę Agata Mierzwa- kierownik biblioteki opowiedziała dzieciom o eksponatach, a raczej o materiale z jakiego były wykonane np. szkatułkach z pocztówek, gwiazdach z przeróżnych tkanin materiałowych i wielu innych. Dzieci z zachwytem i wielkim szacunkiem oglądały prace wykonane przez Panią Irenę. Następnie wysłuchały kilku informacji na temat pracy bibliotekarza oraz recytowanych przez A. Mierzwę wierszy, za co otrzymała gromkie brawa od słuchaczy. Anna Wesołowska kontynuowała zwiedzanie biblioteki, oprowadziła dzieci po pomieszczeniach magazynowych, zademonstrowała sposób obsługi czytelników w wypożyczalni. Na zakończenie nasi mili goście bawili się na magicznym dywanie. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i licznymi podziękowaniami. Dzieci stwierdziły, że już czekają na kolejne spotkanie. Było nam niezmiernie miło spotkać się z tak przemiłą grupą, wsłuchującą się z uwagą w każde słowa prowadzących.