We wtorek 24 października odwiedzili nas uczniowie klas 2TA i 2 TB z ZS nr 4 w Mławie po opieką Pań: A. Borkowskiej i E.Kwiatkowskiej. Młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem elementów interaktywnej grywalizacji. W książce "Ucz się szybciej, na miarę XXI wieku : sześciostopniowy plan obudzenia twojego mistrzowskiego umysłu", autorstwa Colina Rose i Malcolma Nicholla czytamy, że "Kiedy uczenie nas bawi, uczymy się lepiej". Ponieważ jak wszyscy doskonale wiemy gry są bezsprzecznie skutecznym i fascynującym, a do tego niezwykle skutecznym narzędziem w realizacji angażującego nauczania zostały one wykorzystane w trakcie prowadzonych przez A. Mierzwę i A. Wesołowską zajęć. Uczniowie chętnie realizowali stawiane przed nimi w założonej przez prowadzące kolejności zadania.  Młodzież w trakcie zabaw na magicznym dywanie i stole multimedialnym miała okazję zdrowo ze sobą rywalizować, ale też ćwiczyć umiejętność współdziałania i wspólnego dążenia do realizacji wyznaczonego celu. Proponowane im testy, quizy, karty memory i wiele innych zadań były wysoce angażujące. Wszystko po to, by zapewnić przybyłym rozrywkę, ale jednocześnie zaproponować interesujące gry będące, jak mamy nadzieję, miłą odmianą od podręcznikowych zadań. Towarzyszyło temu mnóstwo pozytywnych emocji. Było nam bardzo miło Was gościć!