8 stycznia 2024 r. Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia czytelnicze w klasach I a, I b Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Zajęcia pod hasłem „W książkach mieszka wrażeń sto” rozpoczęły się lekturą książki „Najwyższa na świecie wieża z książek” Rocio Bonilli - wzruszającej opowieści o sile wyobraźni i magii czytania. Następnie prowadząca zaprezentowała książki, które według niej, dzięki nietypowej formie wydawniczej, uruchomią kreatywność uczniów i rozbudzą ciekawość czytelniczą. Na zakończenie zajęć uczestnicy poznali Elmera, tytułowego bohatera książki Davida McKee’a, nietypowego słonia o specyficznym poczuciu humoru i wyjątkowej ciekawości. Elmera, spośród innych słoni, wyróżnia to, że jest w kratkę i jest kolorowy. Dlatego na zakończenie zajęć zadaniem uczniów było pokolorowanie Elmera.