W piątkowe przedpołudnie, 12 kwietnia 2024 r. w swojej siedzibie gościliśmy również przedszkolaki z grupy „Księżyce” MPS nr 4 w Mławie, pod opieką Pań: A. Przytulskiej-Chyl, M. Stanek i M. Walczak. Kierownik biblioteki- Agata Mierzwa wtajemniczyła ich w arkana  pracy bibliotekarza. Prezentowała przy tej okazji książki dla dzieci w formie puzzli, układanek, rozkładanek, oraz o różnej wielkości, małe jaki i te dużo większe. Dzieci z zainteresowaniem oglądały je, ale też wysłuchały fragmentów czytanych przez prowadzącą. Entuzjazm wzbudziły też książki z serii „Czytaj z Albikiem”, a szczególnie „Atlas świata”, przy pomocy których mogły wirtualnie zwiedzać ciekawe zakątki naszej kuli ziemskiej. Na zakończenie, oczywiście obowiązkowy punkt programu, czyli „magiczny dywan”. Nasze przedszkolaki świetnie się bawiły zbierając cukier, walcząc karate, piłkę nożną i wiele, wiele innych zabaw. Był to przyjemnie spędzony czas z grupą fantastycznych dzieci!