23 kwietnia 2024 r. Agata Mierzwa-kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, przeprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami ZS nr 2 w Mławie. Młodzież pod opieką Krzysztofa Kwiatkowskiego, nauczyciela geografii zmierzyła się z licznymi zadaniami, właśnie z tej dziedziny. Prowadzące Anna Wesołowska i Agata Mierzwa zaproponowały inną, nie mniej ciekawą lekcję poznawania Polski i świata z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi pracy, jakimi są stół multimedialny i „magiczny dywan”. Ten drugi, jest bardzo często wykorzystywany na zajęciach z młodszymi dziećmi, ale ze względu na stopień trudności można wykorzystać go podczas lekcji ze starszymi uczniami. Młodzież z entuzjazmem i uśmiechem na ustach rozwiązywała quizy czy krzyżówki z zakresu geografii, prezentując nie małą wiedzę w tym zakresie. Był to mile i twórczo spędzony czas na szlifowaniu wiedzy przed maturą bez stresu i zmęczenia. Dziękujemy za wizytę.