W dniach 8-15 maja 2015 r. Biblioteka Pedagogiczna w Mławie obchodziła „XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek” pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.W tym roku podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich zainteresowanie użytkowników było bardzo duże. Zainteresowani uczniowie i nauczyciele chętnie korzystali z indywidualnych warsztatów plastycznych "Kreatywny nauczyciel, kreatywny uczeń", w trakcie których uczyli się rozmaitych technik plastycznych jak np.:quilling, haft matematyczny, iris folding, dekoracje z papieru i krepiny. Stalych i nowych zwolenników pozyskała też organizawana co roku akcja bookcrossing - uwalnianie książek. W trakcie tygodnia bibliotek nauczyciele biblkiotekarze prowadzili zajęcia edukacyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych na temat: zapoznanie z biblioteką i zbiorami oraz katalogiem OPAC; a także zamawianie i rezerwacja zbiorów. Kontynuowaliśmy też akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W trakcie obchodów wszyscy odwiedzajacy nas użytownicy mieli też możliwość ogladania wystaw książkowych zorganizowanych z racji „XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek”.