18 listopada 2015 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Czytam, bo lubię i tym się chlubię", skierowany do uczniów klas pierwszych. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa i książki, dbałość o piękno języka polskiego, budzenie zdrowej rywalizacji między uczniami.

Reprezentanci klas głośno czytali fragmenty wybranej przez siebie książki. Mieli też zachęcić innych do przeczytania tejże książki, stosując reklame wizualną, bądź słowną.

Jury w składzie: Agata Mierzwa, Bogumiła Tańska ( Biblioteka Pedagogiczna w Mławie), Lidia Piskorska ( Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie), oraz Edyta Załoga ( Gimnazjum nr 2) oceniło: poprawność czytania, interpretację tekstu, stronę emocjonalną przekazu, strój, dekoracje, rekwizyty, oraz reklamę książki.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytanizdobyła  Oliwia Olbryś z klasy 1 a, a wicemistrzami zostali Oskar Karwiński i Jonasz Kuciejczyk z klasy 1 d, Julia Hinczewska 1a, Adam Kupniewski 1c i Alicja Piątkowska 1b.