30 maja 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbył się konkurs „Rozkochaj się w literaturze angielskiej’ zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 2  w Mławie oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

Celem konkursu było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, motywowanie uczniów do nauki języków  obcych,  rozwijanie umiejętności poprawnego czytania w języku angielskim.

W konkursie wzięli udział uczniowie trzech mławskich Gimnazjów: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum Katolickiego oraz „Wyspianum”.

Jury  oceniło: wymowę, płynność czytania, stosowanie znaków przestankowych, intonację oraz tempo czytania.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem  czytania w języku angielskim, jednak nagrodzono troje z nich:

I miejsce Oskar Karwiński - Gimnazjum nr 2 w Mławie

II miejsce Maja Jarzębska - Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie

III miejsce Kinga Sobotka - Gimnazjum nr 2 w Mławie

Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki.