We wtorek 6 grudnia 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Uczennice klasy 5-tej pod opieką nauczyciela bibliotekarza tejże szkoły pani Beaty Żabińskiej wzięły udział w zajęciach realizowanych przez naszą bibliotekę w ramach cyklu „Kreatywny nauczyciel, kreatywny uczeń”. Tym razem przeprowadzone przez Annę Wesołowską warsztaty, nie tylko z racji terminu w jakim się odbywały (Mikołajki), ale też z uwagi na zbliżające się Boże Narodzenie, miały wyjątkowo świąteczny charakter. W trakcie zajęć zarówno uczniowie, jak i ich opiekun, pracowali nad oryginalnymi bombkami z kaszy i ryżu. Przygotowaną w ten sposób „bazę” ozdabiali następnie fantazyjnie według własnego uznania. Spotkanie przebiegło w ciepłej, wesołej atmosferze pełnej rozmów o bibliotece, świętach oraz ciekawych technikach plastycznych. Efekty naszej wspólnej pracy prezentujemy poniżej.