W czwartek 8 czerca 2017 r. naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy "Sówki" Publicznego Przedszkola Dzieciątka Jezus w Mławie. Dzieci przybyły pod opieką pań: Jolanty Beredy i Aleksandry Członka-Chmielewskiej. Była to ich kolejna wizyta w naszych progach przez co maluchy czuły się u nas dużo pewniej i swobodniej. Poza tradycyjnymi już atrakcjami jak: klikanie elektronicznym czytnikiem czy fotografowanie się ze stojącym w wypożyczalni robotem wykonanym z materiałów recyklingowych dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie prezentowane za pośrednictwem teatru cieni. Było to dla nich nowe i interesujące doświadczenie, o czym świadczyła niezwykła cisza, która zapadła w czytelni tuż po uruchomieniu przez B. Pawłowską i A. Wesołowską grafoskopu. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów kilku bajek, m.in. Kaczka dziwaczka, Brzydkie Kaczątko i Kopciuszek.