Bogumiła Pawłowska kontynuując cykl zajęć ph. „Rok dla Niepodległej”, odwiedziła SP nr 2 i SP nr 6 w Mławie. Zajęcia odbywały się w klasach I-II i rozpoczynały recytacją znanego uczniom wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”.

Po lekturze „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” za pomocą teatrzyku kamishibai, następowała prezentacja i rozmowa na temat symboli narodowych. Uczniowie obrysowywali kontur Polski  i kolorowali flagę Polski.

Podobne lekcje bibliotekarka poprowadziła w Katolickiej Szkole Podstawowej i MPS nr 4      w Mławie. Uczniowie prezentowali własne prace plastyczne – flagę i godło wykonane różnymi technikami, a bibliotekarka pokazała jak zmieniało się godło Polski.

Zajęcia z tego cyklu odbyły się również w siedzibie biblioteki i poprowadziła je Bogumiła Tańska.  Ich uczestnikami były dzieci z MPS nr 4 w Mławie. Przy okazji zwiedzili bibliotekę a bibliotekarka pokazała im jak wypożycza się książki w tejże placówce.