18 stycznia naszą bibliotekę odwiedziły dwie grupy 5 i 6 latków z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Mławie. Agata Mierzwa przeprowadziła zajęcia na temat savoir-vivre dla dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się co to są dobre maniery? Dlaczego warto je znać? Po czym można poznać kulturalnego człowieka? Odpowiedzi dzieci były różne, ale większość twierdziła, że dobre wychowanie to zasady grzeczności, których przestrzeganie czyni życie, a przede wszystkim wzajemne kontakty ludzi lepszymi. Złote zasady savoir-vivre to używanie zwrotów: dzień dobry, proszę, przepraszam.W trakcie zajęć dzieci usłyszały krótkie opowiadania z książek: Bon czy ton, Dobre wychowanie wierszem, Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci.

W drugiej części wizyty przedszkolaków, Bogumiła Pawłowska zaprezentowała ciekawe książki 3D, m.in. Królewnę Śnieżkę, Czerwony Kapturek, co bardzo zainteresowało naszych małych gości. Następnie dzieci zwiedzały bibliotekę, poznawały zasady pracy i tradycyjnie sposób wypożyczania książek.