Maj to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich bibliotek. W tym czasie podejmowanych jest wiele akcji promujących czytanie, bibliotekę i rozbudzających zainteresowanie książką.

Biblioteka Pedagogiczna w Mławie rozpoczęła świętowanie od wizyty dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie. Tradycyjnie dzieci wysłuchały bajek w teatrzyku kamishibai, zwiedziły bibliotekę i obejrzały wystawy i prace konkursowe biblioteki.

Nie zabrakło również wystaw książek z okazji Światowego Dnia Książki i gazetki informującej o Tygodniu Bibliotek. Agata Mierzwa prowadziła zajęcia z elementami biblioterapii dla: przedszkolaków, podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Mławie.

Bogumiła Pawłowska, odwiedziła uczniów SP nr 2 w Mławie i poprowadziła zajęcia na temat ekologii. Uczyła dzieci zasad segregowania śmieci Przeprowadziła również warsztaty plastyczne w SP nr 7 w Mławie z okazji zbliżającego się Dnia Matki.