3 grudnia 2019 r. uczniowie klasy informatycznej Zespołu Szkół nr 1 w Mławie pod opieką nauczycielek, M. Krystkiewicz i  M. Ziębickiej odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie. Zajęcia prowadziła kierownik biblioteki A. Mierzwa. Najpierw opowiedziała o pracy biblioteki, zasadach jej funkcjonowania i korzystania z zasobów edukacyjnych. W sposób praktyczny zaprezentowała także sposób korzystania z katalogu Integro, zamawiania i rezerwacji.

Drugą część spotkania stanowiły zajęcia z elementami biblioterapii na temat: "Wartości w życiu człowieka". Prowadząca wykorzystując muzykę relaksacyjną oraz teksty literackie prowadziła dialog z uczniami, mający na celu określenie: jakich wartości dotyczyła przeczytana wcześniej bajka? czym jest mądrość? co znaczy być mądrym? czy przysłowiowa "perła"dała jej posiadaczom prawdziwe szczęście i bogactwo?

Uczniowie mieli okazję wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, zarówno indywidualnie jak również w grupach, a nawet odgrywać spektakl w podziale na role, czemu towarzyszył gromki śmiech. Zajęcia przebiegły w wesołej i sprzyjającej pracy atmosferze.