16 października 2020 r. Agata Mierzwa, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie już po raz kolejny odwiedziła uczniów SP nr 7 w Mławie. Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w cyklicznych zajęciach „Z bajką w świat wartości”. Tym razem wysłuchali i obejrzeli w teatrzyku kamishibai piękne ilustracje do baśni  J. i W. Grimm „ Kot w butach”.  Spotkania z bajką były okazją do rozmowy z dziećmi na temat wartości, które wyznaczają nasze postawy wobec innych ludzi i rzeczy. Uczniowie podczas rozmowy nakierowanej przez prowadzącą, starali się określić hierarchię swoich wartości. Dla wielu z nich najważniejsza była: rodzina, zdrowie, szczęście inni zaś twierdzili, że ważne żeby mieć pieniądze, samochód itp.

Aby przestrzegać rygoru sanitarnego w związku z zagrożeniem Covid19, kolorowanki z których następnie  dzieci stworzyły książeczki, zostały wcześniej przygotowane i poddane kwarantannie przez Panią Ewę Kowal- nauczycielkę z biblioteki szkolnej.