19 stycznia 2011 r. -Spotkanie  zespołu samokształceniowego w ZS nr 4

19 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie zespołu samokształceniowego zorganizowane tym razem w ZS nr 4 w Mławie.

Na wstępie Agata Mierzwa poinformowała uczestników o możliwości wyszukiwania zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej Filii w wyszukiwarce OPAC oraz o sposobie zamawiania   i rezerwowania zbiorów przez Internet. Koleżanki otrzymały dokładne instrukcje przeglądania bazy OPAC co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Następnym punktem spotkania był referat Bogumiły Pawłowskiej  na temat „ Wizja biblioteki  zmieniającej się szkole”, który zapoczątkował dyskusję  o roli biblioteki i nauczyciela bibliotekarza     w nowych realiach.

Na zakończenie gospodyni spotkania Elżbieta Kwiatkowska przedstawiła sposoby wykorzystania „godziny karcianej” w jej  szkole. Zaprezentowała wewnętrzne ustalenia na temat zaplanowania tych godzin przez nauczycieli. Następnie  pozostali uczestnicy spotkania mówili o tym jak sami wykorzystują” godzinę karcianą” w pracy bibliotekarza szkolnego.