27 października 2021 r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna już  grupa przedszkolna z SP nr 2 w Mławie, tym razem były to „Bratki” . Dzieci pod opieką Kingi Lech i Marzeny Drzewieckiej miały okazję poznać kilka informacji na temat biblioteki. A. Mierzwa- kierownik biblioteki zaprezentowała również kilka ciekawych książek dla dzieci, recytując także wiersz Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” z serii „Bajki dla malucha”. Naszych małych gości zaciekawiły szczególnie  książki „Czytaj z Albikiem”: ” Mój pierwszy elementarz” oraz „Atlas świata”. Wiele uśmiechu i pozytywnej zabawy dostarczyły im także gry interaktywne z wykorzystaniem „magicznego dywanu”: pląsanie po wodzie, zbieranie grzybów i owoców, odszukiwanie śladów zwierząt. Dzieci  poznały gadającą papugę pod kierunkiem której rozwiązywały pirackie przygody Stasia i Zuzi.

Nie mniej zabawy i uśmiechu dostarczyła dzieciom zaproponowana przez A. Wesołowską podróż do świata bajek i baśni i wspólne rozwiązywanie quizów  z wykorzystaniem stołu multimedialnego. „Bratki” świetnie radziły sobie z wszystkimi wyzwaniami.