W dniu 29.10.2021r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa przedszkolna, tym razem Oa z SP nr 2 w Mławie pod opieką Katarzyny Lisowskiej i Julii Dmuchowskiej. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce” – „Przez zabawę poznaję świat”. Tym razem zajęcia obejmowały m.in. zagadnienia proekologiczne ph. "Chcę być eko". Goście byli żywo zainteresowani wszystkimi przygotowanymi przez nas atrakcjami, a tych było całkiem sporo ponieważ dzięki realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dysponujemy jak lubimy go określać „magicznym sprzętem”. Kierownik biblioteki A. Mierzwa przywitała maluchy i opowiedziała im o specyfice pracy w innej niż szkolna bibliotece. Z olbrzymią cierpliwością odpowiadała również na stale mnożące się pytania. Następnie zaprezentowała dzieciom bajki tradycyjne jak i „nowoczesne” wydania z serii „Czytaj z Albikiem”. Jak zawsze książka opatrzona „mówiącym piórem” wzbudziła ciekawość słuchaczy, którzy jak się okazało mają sporą wiedzę o otaczającym ich świecie. Z kolei A. Wesołowska w nawiązaniu do tegorocznych październikowych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ph. „Baśnie i legendy z całego świata” przedstawiła możliwości naszego „magicznego stołu”, na którym, maluchy miały okazję odszukiwać dobrze im znane bajkowe postacie. Kolejną częścią spotkania były różne zabawy na najbardziej czarodziejskim z naszych sprzętów, a zatem „magicznym dywanie”. Dzieciaki zbierały kostki cukru, chodziły po śladach, segregowały odpady itp. Myślę, że wszyscy bawiliśmy się równie dobrze. Czekamy na kolejne spotkania!