W czwartek 04.11.2021 naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa uczniów. Tym razem była to klasa III c pod opieką Pań: Małgorzaty Kwilman i Sylwii Zalewskiej. Mimo brzydkiej pogody za oknem dzieci tworzyły bardzo energetyczną grupę, chętną do zabawy i niezwykle operatywną. W zajęciach z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce” – „Przez zabawę poznaję świat” wykazały się nie lada kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Do każdej kolejnej zabawy było mnóstwo chętnych. Tematem przewodnim spotkania było hasło "Chcę być eko".  Na początku spotkania kierownik biblioteki A. Mierzwa zaprezentowała specyfikę pracy w bibliotece pedagogicznej, opowiedziała o sposobie wypożyczania, zapisu do biblioteki i samych zbiorach. Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań i wykazały się olbrzymią ciekawością. Były zainteresowane np. najgrubszymi i najcięższymi książkami w naszych zbiorach w związku z czym otrzymały do obejrzenia takie właśnie egzemplarze. A. Wesołowska wspólnie z dziećmi ćwiczyła pamięć i koncentrację uwagi z wykorzystaniem stołu interaktywnego. Uczniowie poznali także możliwości książek z mówiącym piórem z serii „Czytaj z Albikiem”, by następnie stracić nieco energii podczas zabaw z magicznym dywanem. Meduzy, kręgle, segregacja odpadów i zabawa z koparką to tylko niewielki wycinek zabaw, w jakich uczniowie mieli okazję uczestniczyć. Zwłaszcza ta ostatnia wymagała niemałego zaangażowania, skupienia i precyzji. Mimo to nasi goście doskonale radzili sobie z każdym postawionym przed nimi zadaniem. Do tego zbijanie balonów, tropienie śladów, karmienie fok, czy przygotowywanie pizzy zaowocowały licznymi deklaracjami powrotu na kolejne zajęcia w tym samym gronie.