W dniu 9 listopada mieliśmy też okazję gościć uczniów z klasy III A ze Szkoły podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie. Przybyli oni do biblioteki pod opieką swoich nauczycielek, Pań: Joanny Bober i Ewy Sekuły. Podobnie jak ich poprzednicy brali oni udział w zajęciach z cyklu  „Interaktywna biblioteka w praktyce” – „Przez zabawę poznaję świat”, w trakcie których A. Mierzwa i A. Wesołowska wykorzystują możliwości nowo zakupionego w ramach BOM sprzętu. Książki z serii „Czytaj z Albikiem”, stół interaktywny, czy magiczny dywan cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców z czego się bardzo cieszymy. Dzieciaki z olbrzymim zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach, doskonalą swoje umiejętności manualne, stymulują zmysły, ale też ćwiczą pamięć, kreatywność, koncentrację i uczą się współpracy z innymi i przestrzegania reguł. Jak to przy zabawie mają przy tym dużo radości i przyjemności. Wszyscy byli zachwyceni zajęciami, których motywem przewodnim było hasło: "Segreguję nie próżnuję". Dziękujemy za zaangażowanie.