15 lutego 2012 r. – Spotkanie zespołu samokształceniowego w ZS nr 2 w Mławie

15 lutego 2012 r. w bibliotece ZS nr 2  w Mławie odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy. Tematem przewodnim stał się „Rok szkoły z  pasją” czyli odkrywanie uzdolnień, talentów i zainteresowań uczniów. Gospodynie spotkania Renata Jurczyńska i Justyna Żółtowska skupiają w swojej bibliotece szkolnej grono uzdolnionej plastycznie i muzycznie młodzieży. Bibliotekarki  wytwarzają przyjazną atmosferę przez co uczniowie tutejszego ZS  nr 2, czyli popularnego Gastronomika chętnie przychodzą  w wolnych chwilach do biblioteki i włączają się w życie szkoły.

Pierwszym punktem spotkania był scenariusz poetycko-muzyczny „Miłość jest…” z okazji Walentynek. Młodzież recytowała wiersze miłosne m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Adama Asnyka, Haliny Poświatowskiej i in. Wysłuchaliśmy również piosenek z repertuaru Edyty Geppert. Występ bardzo wzruszył uczestników.

Następnie obejrzeliśmy prace plastyczne młodzieży z tutejszej szkoły prezentowane  w” Galerii” 2 oraz w  wypożyczalni biblioteki: rysunki, obrazy, portrety, witraże, kartki okolicznościowe.

Ostatnim punktem były warsztaty –origami  modułowe a dekoracje  z papieru, przeprowadzone przez Renatę Jurczyńską, która od kilku lat amatorsko tworzy przepiękne dekoracje z papieru: łabędzi, kwiaty, kosze, jeże. Technika pracy z papierem  przypadła do gustu uczestnikom, którzy stwierdzili, iż tę umiejętności postarają  się zastosować  w swojej pracy zawodowej. Część uczestników warsztatu uznała, że drzemią w nich ukryte talenty plastyczne. Co zaowocowało zaplanowaniem kolejnego spotkania zespołu, którego tematem przewodnim ma być wykorzystanie haftu matematycznego w tworzeniu kartek świątecznych.