26 listopada 2021 r. Bogumiła Pawłowska, z okazji Święta Pluszowego Misia, odwiedziła bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie. W czytaniu i wspólnej zabawie wzięła udział klasa II b.

Na twarzach uczniów zagościł uśmiech po „porannej gimnastyce” z misiami. Okazało się, że świetnie potrafią interpretować ruchem tekst literacki. Potem wysłuchały bajki „Kto przytuli Misia Tulisia” i opowiadały o swoich sposobach na przytulanie i o tym, że przytulanie może być świetnym sposobem na pozbycie się smutku i zły dzień. Daje również poczucie, że jest się kochanym i ważnym dla kogoś.

Nie zabrakło zagadek o niedźwiadkach, tych żyjących w lasach i tych, które znamy z bajek. Następnie z „misiowych” kartoników dzieci układały głowę pluszaka i śpiewały piosenkę z bajki o Misiu Uszatku. Każdy został nagrodzony medalem przyjaciela misia. Na dowód, że dzieci kochają misie, wysłuchały jeszcze opowieści o przygodach Maszy i Niedźwiedzia.