W dniu 19 stycznia 2022 po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszej bibliotece uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Na zajęcia z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce” uczniowie przybyli pod opieką Pań: Katarzyny  Chmielewskiej-Jeziorskiej i Mileny Pieńdyk-Skalińskiej. Ponieważ dzień wcześniej tj. 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka prowadzące postanowiły nawiązać do tego wydarzenia. A. Mierzwa przeczytała przybyłym fragment „Kubusia Puchatka” A. A. Milne, którego dzieci słuchały żywo zainteresowane. Część z nich znała przygody misia ze Stumilowego Lasu, dla innych było to pierwsze spotkanie z bohaterami opowieści. A. Wesołowska zaproponowała uczniom wspólne zabawy na stole multimedialnym. Zadaniem dzieci było m.in. wyszukanie bohaterów opowieści w tłumie liter. Na koniec nasi goście bawili się na magicznym dywanie – zbierali grzyby, skakali po meduzach, grali w piłkę. Towarzyszyły temu liczne emocje. Niestety jak wiadomo na dobrej zabawie czas upływa bardzo szybko, tak i nasze spotkanie dobiegło końca. Wszystkie zabawy, również te realizowane ph. "Pluski, szumy, podskoki" były na tyle zajmujące i przyjemne, że dzieci zadeklarowały chęć powrotu i udziału w kolejnych tego typu zajęciach z czego się oczywiści bardzo cieszymy.