5 maja 2022 r. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki i Anna Wesołowska- nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie przeprowadziły zajęcia integrujące dzieci Polskie i Ukraińskie w dwóch grupach przedszkolnych „Słoneczka” i „Pszczółki”. Prowadzące wtajemniczyły dzieci w świat książki dziecięcej, czytając wiersze z cyklu „Bajki rymowanki”, „Bajki przedszkolaka”, „Ilustrowane bajki o zwierzętach” i in. Maluchy poznały także kilka bajek zaprezentowanych w teatrzyku kamishibai. Szczególnie przypadła im do gustu „Kotka psotka”, jako że większość dzieci lubi kotki, a bajka jest przepięknie ilustrowana. A. Mierzwa, wprowadzając w świat teatrzyku opowiedziała krótko o tym czym charakteryzuje się teatrzyk, wyjaśniając pochodzenie słowa „kamishibai”. Wielką atrakcją dla wszystkich dzieci było fotografowanie się w okienku teatrzyku. Na zakończenie dzieci uhonorowały prowadzące pamiątkowym dyplomem i kwiatkami. To było miłe spotkanie dla nas. Dziękujemy Paniom z przedszkola za zaproszenie.