O tym, że książki stanowią ważny element w rozwoju każdego człowieka, a dziecka w szczególności przekonały się przedszkolaki z grupy „Biedronek” z MPS nr 4, które odwiedziły naszą bibliotekę 15 czerwca. Agata Mierzwa-kierownik biblioteki, przeczytała  dzieciom kilka wierszy m.in. „Na straganie”, „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy i in. „Biedroneczki” wraz z wychowawczyniami: A. Zarębską, A. Podowską i D. Jasińską były żywo zainteresowane recytacją. Prowadząca zaprezentowała także książki z serii „Czytaj z Albikiem” i mówiące pióro. Część dzieci posiada w swoich biblioteczkach Albika , inne zaś chętnie widziałyby go w swoich dziecięcych zbiorach.

Następnym elementem spotkania były zabawy z wykorzystaniem sprzętu interaktywnego, prowadzone prze cały rok w ramach cyklu „ Interaktywna biblioteka w praktyce” przez A. Mierzwę i A. Wesołowską. A. Wesołowska wspólnie z „Biedroneczkami” ćwiczyła pamięć, uwagę i koncentrację z wykorzystaniem stołu multimedialnego. Jak zawsze było wielu chętnych do zabawy. Kolejną i nie lada atrakcją okazał się magiczny dywan. Pływanie z rybkami czy gra w piłkę nożną to tylko niektóre spośród szeregu zabaw, w jakich nasi goście mieli okazję uczestniczyć. Jak to w życiu bywa wszystko co dobre szybko się kończy tak i nasze spotkanie przepełnione zabawą i śmiechem upłynęło bardzo szybko.