We wtorek 12.07.2022 w ramach współpracy z ZS Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu odwiedzili nas uczniowie z wymiany międzynarodowej, biorący udział w projekcie Erasmus+ Walking in the future with Mind Games 2020-1-PL01-KA229-081911, goszczący w tej szkole. Uczniowie z Portugalii, Turcji, Włoch i Grecja uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez A.Mierzwę- kierownika biblioteki i A. Wesołowską- bibliotekarza. Chcąc zapewnić uczestnikom możliwość pełnego zaangażowania w zajęcia i aktywnego w nich udziału spotkanie odbyło się w podziale na dwie grupy wiekowe. Na wstępie młodzież poznała specyfikę pracy w bibliotece pedagogicznej i została wprowadzona w „biblioteczny klimat”. Na tym etapie nieoceniona okazała się pomoc tłumacza. Kolejną część spotkania stanowiły zabawy ze sprzętem pozyskanym w ramach BOM tj. m.in. magicznym dywanem czy stołem interaktywnym. Ćwiczenie pamięci za pomocą kart memory, interaktywne quizy wiedzy czy odgarnianie liści to jedynie niewielki wycinek wszystkich zabaw w jakich nasi goście mieli okazję uczestniczyć. Tu zabawa i wyczucie spowodowały że dzieciaki bawiły się niemal „intuicyjnie” nie potrzebując dodatkowych wyjaśnień i świetnie dawały sobie radę z każdym nowo postawionym wyzwaniem. Wszyscy bawiliśmy się świetnie przez co spędzony wspólnie czas upłynął bardzo szybko. Dla nas było to nowe, ciekawe doświadczenie. Zobaczyłyśmy, iż dzieci i młodzież z innych krajów potrafią się świetnie bawić. Było nam bardzo miło Was gościć.