Chyba każdy wie, jak ważny jest w życiu  każdego dziecka i nie tylko kontakt z książką i tekstem literackim. Najłatwiej kształtować nawyki czytania u najmłodszych, dlatego też nasza biblioteka od lat aktywnie włącza się w popularyzację czytania. W bieżącym roku zapoczątkowaliśmy cykl zajęć dla przedszkolaków „ Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką”. W jednym z takich zajęć         7 września uczestniczyły dzieci z grupy 0a, pod opieką Katarzyny Czarnomskiej i Anny Zakrzewskiej.

Na wstępie Agata Mierzwa recytowała przedszkolakom bajki Jana Brzechwy, co bardzo się im podobało. Prosili o kolejne teksty. Prowadząca zaprezentowała również serię „Czytaj z Albikiem”: „Mój pierwszy elementarz” i „Atlas świata” i magiczne mówiące pióro. Maluchy interesowało dosłownie wszystko, zadawały mnóstwo pytań co bardzo  cieszyło.

W drugiej części zajęć przedszkolaki poznały możliwości „magicznego dywanu”: pluskały się w wodzie, zbijały balony, grały w piłkę nożną, tenisa, tropiły ślady zwierzą i in. Następnie Anna Wesołowska wspólnie z dziećmi ćwiczyła pamięć, uwagę i koncentrację z wykorzystaniem stołu multimedialnego. Przedszkolaki bardzo chętnie układały puzzle, łączyły w pary postaci z bajek. Byli bardzo aktywni i  z entuzjazmem włączali się do wszystkich zabaw. Byliście wspaniali. Dziękujemy Wam za inspirację i pozytywną energię do kolejnych zajęć.