13 września 2022 na zajęcia z cyklu ”Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką” przybyły do nas przedszkolaki z grupy „Pszczółek” z SP nr 7 w Mławie pod opieką Pani Izabeli Szczepańskiej.  Prowadząca, A. Mierzwa rozpoczęła spotkanie od przeczytania dzieciom kilku wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, które to dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem. Wśród przedszkolaków było kilkoro miłośników książek, którzy z uśmiechem na ustach recytowali wybrane teksty i prosili o kolejne.  Nasi mili goście mieli też okazję zapoznać się z  książkami z serii „Czytaj z Albikiem” – „Mój pierwszy elementarz” i „Atlas świata”. Pomimo wczesnej pory dzieciaki były bardzo skupione i chętne do współpracy. Z zaangażowaniem wsłuchiwały się w czytane historie, szybko odpowiadały na zadawane pytania i aktywnie uczestniczyły w proponowanych im przez prowadzące grach i zabawach. Odkrywanie wspólnie z A. Wesołowską kart memory pokazało, iż „Pszczółki” mają fantastyczną pamięć. Tradycyjnie wielki entuzjazm wzbudziły: stół multimedialny i magiczny dywan. Na tym ostatnim dzieci grały w tenisa, piłkę nożną, ćwiczyły ciosy karate, pływały z rybkami, grały na fortepianie itp.  Było nam bardzo miło Was gościć. Jesteście wspaniałą grupą!