27 września 2022 roku Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia w klasach 0a, 0b, Ia, Ib w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie. Zajęcia te odbyły się z okazji przypadającego 25 września Światowego Dnia Rzek. Najistotniejszym punktem spotkania było wysłuchanie przez uczniów bajki „O wędkarzu i smutnej rybce”,  której przesłaniem było uświadomienie uczniom stanu zanieczyszczenia rzek i jego skutków.  O tym jak cenna jest czysta woda i jak należy ją oszczędzać dzieciaki dowiedziały się z fragmentu książki „Draka Ekonieboraka” i szybko wymyśliły sposoby jak zmienić złe nawyki podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Na koniec obejrzały ciekawe ilustracje z transparentnymi przekładkami z książki Patricka George’a „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?” i stworzyły kodeks młodego ekologa: Sprzątaj i segreguj śmieci; Gaś zbędne światło, Oszczędzaj wodę, Daj przedmiotom drugie życie, Baw się na dworze, Jedz więcej warzyw.