20 października 2022 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Słoneczka” MPS nr 4 w Mławie. Nasi mali goście mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawych informacji na temat książek i bibliotek. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki wyrecytowała dwa wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy, wprowadzając przy tej okazji wiele pozytywnej energii i  uśmiechu na twarzach naszych przemiłych  gości. Dzieci zainteresowały także książki z serii „Czytaj z Albikiem”: „Mój pierwszy elementarz” oraz „Atlas świata”. Promienne twarze 5-latków oraz nauczycielek, Aleksandry  Członki-Chmielewskiej oraz Tatiany Maslivskej wskazywały na pozytywne nastawienie. W drugiej części zajęć miłe „Słoneczka” bawiły się na magicznym dywanie: pląsały w wodzie, grały w piłkę nożną, zbijały balony, zgarniały liście i in. a wszystko wykonywały z uśmiechem na twarzy. Na zakończenie Anna Wesołowska zaproponowała dzieciom układanki i quizy na jak to maluchy powiedziały „dużym telewizorze”, czyli stole multimedialnym. I tu również nasi goście z zapałem i radością przystępowali do kolejnych zadań. To były naprawdę miłe chwile spędzone w cudownym towarzystwie wspaniałej grupy. Dziękujemy Wam za pozytywną energię, jaką nam dostarczyliście.