W środę 2 listopada 2022 naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IIb z ZPO nr 1 w Mławie pod opieką Pań: Bożeny Żerańskiej i Doroty Tadrzyńskiej. Wzięli oni udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką” prowadzonych przez A. Mierzwę – kierownika mławskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i Annę Wesołowską – nauczyciela bibliotekarza. Po wysłuchaniu utworów recytowanych zebranym przez A. Mierzwę, goście poznali serię książek „Czytaj z Albikiem”. Interesował ich zwłaszcza nasz kraj i ciekawostki związane z Polską. Kolejną atrakcją, jaką było wspólne ćwiczenie pamięci, uwagi i koncentracji za pomocą kart memory też okazało się interesującym wyzwaniem. W kolejnej części drugoklasiści bawili się na magicznym dywanie. Do ich zadań należało m.in. pływanie wśród ryb, zbieranie liści, gra na fortepianie, tropienie śladów, gra w piłkę nożną czy tenisa. Wiele dzieci deklarowało chęć powrotu na kolejne zajęcia i spędzenia u nas większej ilości czasu, co nas niezmiennie cieszy. Było nam bardzo miło Was gościć!