21 listopada 2022 roku Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia w klasach II a, II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie z okazji Dnia Życzliwości. Na początku przeczytała bajkę „Puchate i Kolczate”, autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich, dotyczącą dobrych i złych relacji, której przesłanie brzmi: „Czujemy się szczęśliwsi, kiedy pozytywne emocje, życzliwość i miłe słowa towarzyszą nam na co dzień”.

Potem uczniowie odpowiadali na pytanie: „Czy lepiej obdarowywać się Puchatym czy Kolczatym?” i uzasadniali swą wypowiedź. Wysłuchali również opowieści „Ogród dobrych słów” napisanej przez Wandę Matras-Mastalerz. Była ona zachętą do wybrania dobrego, życzliwego słowa lub zwrotu, jego ozdobienia i umieszczenia na skrzydłach motylka.