W poniedziałek 9 stycznia 2023 w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu "Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką".  Ich uczestnikami byli uczniowie klasy Ib z SP 2 w Mławie pod opieką wychowawcy - Pani Magdaleny Kołodzińskiej i nauczyciela wspomagającego Pani Martyny Burakowskiej. Dzieci było żywo zainteresowane wszystkimi atrakcjami, którymi jak na bibliotekę przystało w pierwszej kolejności były oczywiście książki. Tak wydane w tradycyjnej formie, jak i te na miarę XXI wieku, czyli książki "interaktywne" opatrzone "mówiącym piórem", czyli Albikiem. Wiele entuzjazmu wywołał na wstępie recytowany przez A. Mierzwę wiersz Juliana Tuwima "Rzepka".  Z olbrzymią ciekawością dzieci poznawały też  zasady działania i ciekawostki zawarte w książkach z serii "Czytaj z Albikiem". Wszyscy byli chetni do zabawy i sprawdzenia swoich możliwości, pamięci i konecntracji wspólnie z A. Wesołowską na stole multimedialnym. No i nasz "magiczny dywan", który pod początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców, co nas niezmiennie cieszy. Jak to zwykle bywa wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasze zajęcia wydawały się kończyć zbyt szybko. Było nam bardzo miło Was gościć.